Kurumsal Hizmetler S.S.S.

KURUMSAL HİZMETLER”

Soru 1 : Çocuğumu Merkezinize nasıl kayıt yaptırabilirim ?

Cevap 1 : Bir çocuğun “Merkezimiz”e kaydının yapılabilmesi için öncelikle “Sağlık Kurulu Raporu” ve “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporunun olması gerekmektedir. Yapılan görüşme ve değerlendirmeler sonucu çocuğun “Merkezimiz”e kaydı uygun görüldüğü takdirde, velisinden çocuğun kuruma kabulü için gerekli olan evraklar istenmekte ve sonrasında kayıt yapılmaktadır.

Soru 2 : Çocuğumu Merkezinize kayıt yaptırdıktan sonraki işlemler nasıldır ?

Cevap 2 :“Merkezimiz”e müracaat eden çocuklarımız, değerlendirme kurulumuz tarafından değerlendirilmekte ve bu değerlendirme sonucunda çocukların gelişim düzeyleri ve eğitim performansları belirlenmektedir. “Sağlık Kurulu Raporu” ve “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu da göz önünde bulundurularak, çocukların bireysel özellikleri ve eğitsel performanslarına göre özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri ile diğer hizmetler verilmektedir.

Soru 3 : Çocuğumun özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinden faydalanabilmesi için ücret  ödemem  gerekiyor mu ?

Cevap 3 : Sosyal güvence aranmaksızın bütün çocukların ücreti devlet tarafından karşılanmaktadır. Ücretlerin karşılanabilmesi için “Sağlık Kurulu Raporu” ve “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu alınmalıdır.

Soru 4 : Çocuğum eğitimdeyken izlemem mümkün mü ?

Cevap 4 : Çocuğunuz eğitimdeyken, belirli program dahilinde çocuğunuzu canlı olarak izleyebilirsiniz. “Kurumumuz”un bütün birimleri (bina içi ve dışı, bütün odalar) kameralarla izlenmektedir. Ayrıca hem eğitim hem de güvenlik amacıyla çalışmalar kayıt altına alınmaktadır.

Soru 5 Servis hizmeti için ücret alınıyor mu ?

Cevap 5 : Servis hizmetimiz öğrencilerimize ücretsizdir. Servis araçlarımız, servis hizmetlerine uygun donanıma sahip ve son model araçlardan oluşmaktadır. Servislerimizde Servis Görevlisi bulunmaktadır.

Soru 6 : “Sağlık Kurulu Raporu” ve “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” alınması aşamalarında aileye yardım ediyor musunuz ?

Cevap : Hem “Sağlık Kurulu Raporu” alınması aşamasında hem de “Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu” alınması aşamasında aileye gerekli kolaylıklar ve yardımlar, mesleki müdahaleler çerçevesinde “Merkezimiz”ce ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Bu konularla ilgili daha fazla bilgi almak ve sormak istediğiniz diğer sorularınız için lütfen “Kurumumuz”la (0 232 486 77 47) iletişime geçiniz.

WhatsApp chat