Birlikte Başaracağız

Korona virüsü nedeniyle Özel Eğitim Kurumlarının fiili eğitime kapalı olma süresi 30 Nisan’a çekilince, evde kalma süresi 50 güne çıkıyor.

Halen 2 bin 700 özel rehabilitasyon merkezinde ücretleri devlet tarafından ödenerek eğitim alan 388 bin özel gereksinimli çocuğun da eğitimi ve bakımı görmezden gelinmemelidir.

Dünyada, 1.5 milyar öğrenci de zorunlu olarak okullar kapatıldığı için evlerinde fakat çocukların evde yalnız kalmaması için henüz sokağa çıkma yasağı ilan edilmemiş ülkelerde olan anne-babalardan birini ücretli izne çıkarma yolunu seçti.

Sokağı çıkma yasağı ilan eden ülkeler ise ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Anne-babaları çalışmasa bile özel bir eğitime ihtiyaçları olan bu çocuklarımızın mağdur olmaması için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan çözüm bulmasını bekliyor, bu alanda fedakarca emek veren emekçi eğitimcilerimiz ve kurumlar için de yıllık onaylanan mali bütçe planlarına sadık kalınması halinde bu sürecin minumum zarar ile atlatılabileceğini öngörüyoruz.

Tüm insanlık başta olmak üzere mesai arkadaşlarımız, paydaşlarımız, velilerimiz ve en kıymetlilerimiz öğrencilerimize bu süreçte sabır ve sıhhat dilerim.

Sevgi Tohumları Özel Eğitim ve Rehabiltasyon Merkezi Yönetim Kurulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat